НАДУМАНА ДОРОСЛІСТЬ
Публикации | 30/03/2010 09:12
Лікарі – наркологи б’ють на сполох; в Україні стрімко розвивається «пивний алкоголізм» серед молоді.
Лікарі – наркологи б’ють на сполох; в Україні стрімко розвивається «пивний алкоголізм» серед молоді. Сьогодні у веселій компанії пляшка пива, а завтра їм цього буде мало. І потянеться рука до цьогось міцненького. І прийде таке14-17 літнє «чадо» нетверезе додому… Батьки будучи заклопотаними у пошуках хліба насущного, роботи не зверне увагу на свою дитину. Далі ці діти, через декілька років створять сім’ї у яких поселиться «зелений змій». Почнуться непорозуміння, сварки. Молодій людині, як правило, хочеться виділитися чимось серед однолітків; аби помітили, оцінили індивідуальність і водночас бути таким як усі. Поведінку диктують молодіжні серіали, зокрема, реклама. За один вечір на екрані телевізора, хочемо ми цього чи ні, але побачимо безліч рекламних роликів, у яких пропагується пиво. Мало хто знає, що значна частина пивного ринку контролюється зарубіжним капіталом. Закордонні корпорації налагодили виробництво та збут, розгорнувши широку рекламну компанію нав’язуючи відповідні «цінності» нашим дітям. У країнах Західної Європи споживання пива знижується, навіть у Бельгії та Німеччині. Однак виробництво при цьому зростає, бо надлишки цього «пійла для бідних», збувають у країни третього світу.
«Пивний алкоголізм серед молоді» - тривалий час цей термін взагалі не розглядався, ані лікарями – наркологами, тим паче споживачами. Про пивну залежність, як про глобальну молодіжну проблему почали говорити відкрито, коли кількість дівчат і хлопців, що регулярно вживають пиво, перевалила за мільйон, а часу втрачено стільки, що багато хто з них поповнив ряди «професійних хронічних алкоголіків». Мало хто знає, що відбувається в організмі молодої людини, яка зловживає пивом. Дія цього напою на серце та судини схожа на наслідки прориву дамби. Кровоносна система настільки переповнюється рідиною, що навіть здорове серце ледь-ледь стримує шалений натиск. У ньому відбуваються функціональні зміни; передсердя і шлуночки захлинаються від посиленого притоку крові. Серцево – судинна система починає деформуватися, і врешті – решт серце стає схоже на розтягнуту шкарпетку, не здатну для нормальної, повноцінної роботи. До того ж порушується ритм серцевих скорочень (аритмія), коло замикається і розвивається гостра серцево – судинна недостатність, яка може призвести до смерті людини. Ось таким «корисним» буває іноді пиво для серця! Науково доведено, що пивний напій негативно впливає і на ендокринну систему. У жінок, шанувальниць цього напою, раптом починає грубішати голос, риси обличчя починають нагадувати чоловічі ознаки, і навіть з’являються вуса. В подальшому можуть виникнути проблеми із вагітністю. Чоловіки від вживання отримують у подарунок «пивний живіт», і ризикують захворіти на онкологічні хвороби. В Україні немає системних наступальних дій на державному рівні, пов’язаних з обмеженням алкоголізації. Офіційна статистика свідчить, що на обліку у медичних закладах перебуває до 900 тисяч хворих на алкоголізм, проте реальна цифра у 6-8 разів вища.
Нинішня ситуація з алкоголізацією українського суспільства – це є прояв масового хімічного ураження уповільненої дії, направленої у першу чергу на молодь та працездатне населення. Неабияку стурбованість викликає низька якість спиртних напоїв, їхня підробка, а також поширення споживання дешевого сурогату горілки – технічного спирту. Потрібно на найвищому рівні розпочати активні дії щодо подолання алкоголізму серед населення, а також пропаганда тверезого, здорового способу життя. Зростання економіки, фінансування охорони здоров’я, на жаль не поліпшило демографічну ситуацію. Українці вимирають найшвидшими темпами в Європі. Однією з причин смерті є алкоголізм понад 40 тисяч людей. Аби подолати цю кризу потрібні комплексні дії. Ані виробництво, ні обіг етилового спирту для виготовлення алкогольних напоїв не регулюється державою. Досвід Росії показує, що поправки до федерального закону щодо регулювання виро-бницства та обігу етилового спирту, скоротили смертність на 138 тисяч осіб.
Через надмірне споживання спиртних напоїв чоловіки живуть на 8-14 років менше, ніж жінки, тобто на 100 жінок – 140 чоловіків. Вихід із цієї ситуації на мою думку полягає у тому, що потрібно заборонити рекламу алкогольних напоїв, зменшення масового вживання алкогольних напоїв за рахунок підняття акцизу на алкоголь, заборона розпивання алкоголю у місцях масового відпочинку людей, обмеження часу продажу алкоголю, обмеження доступу молоді до слабоалкогольних напоїв до 18 років, міцних – до 21 року.
До нас у редакцію газети «Слово Боже – УПЦ», пише багато читачів, які у своїх листах розповідають, що вони зі острахом очікують «святкування» державних та релігійних свят. Інколи таке «святкування» триває до 9 днів. І люди безбожно п’ють спиртні напої та пиво. Як на мою думку, зокрема, до святкування Святої Пасхи, необхідно готуватись заздалегідь. Це повинно бути впродовж великого 40 –ка денного посту, читання Псалтиря, сповідь та причастя у церкві. Нині на превеликий жаль, більшость людей у святкуванні релігійних свят вбачає лише привід добряче напитись. І це реалії нашого життя. То ж варто замислитись над своїм здоров’ям.
Олександр ДРАГАН
редактор газети «Слово Боже – УПЦ»
с. Флорине, Бершадський район, Вінницька область.
Автор: Александр Григорьевич
|